ТИЖДЕНЬ ДИСЦИПЛІН ХІРУРГІЧНОГО ЦИКЛУ

 

Відповідно до плану методичної та практичної роботи в коледжі циклова комісія професійних дисциплін хірургічного циклу (голова ц/к К.М. Бобак) провела тиждень дисциплін хірургічного циклу. Тісно вплелися в програму тижня заходи присвячені боротьбі з раком молочної залози, конференція «Сечокамʼяна хвороба. Гемодіаліз. Пересадка нирки», тренінг.

Інформація доповідей була цікавою, корисною і актуальною, так як онкологічні захворювання молочної залози зустрічаються досить часто. Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає в середньому на 1-2% за рік. Насьогодні в структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього помирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7,5 тис. жінок по всій Україні. Професійність виявлення онкопатології грудної залози сприяє успішності лікування і одужанню пацієнтів. З цією метою студенти 4-Бм/с Литвин А., Гривнак М., Заріцька А., Лисейко М., Кукурудза Н., Шкапʼяк Х., Миджин А. підготували матеріали та виступили з доповідями, що супроводжувалися показом цікавих слайдів та відео фрагментів; під керівництвом голови циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу та викладача дисципліни «Медсестринство в хірургії» Бобак К.М. зацікавили запрошених студентів-випускників фармацевтичного відділення та викликали конструктивну дискусію. Був продемонстрований авторський відеофільм «Само обстеження молочних залоз» та за допомогою муляжів був проведений тренінг з виявлення патології молочних залоз. З метою своєчасного виявлення патології молочних залоз, на базі Самбірської ЦРЛ створюється скринінговий центр з раннього виявлення злоякісних захворювань у жінок. На конференцію була запрошена лікар-рентгенолог, мамолог О.Ю. Струк, яка ознайомила учасників зі станом організації та метою діяльності даного Центру.

Під час проведення тижня дисциплін хірургічного циклу для студентів старших курсів викладачі хірургії Бобак  К.М., Марчук Б.А., Городиський І.Д., Сарахман І.В., анестезіології та реаніматології Кіт М.П. підготували також актуальну конференцію з мультимедійною презентацією «Сечокамʼяна хвороба. Гемодіаліз. Пересадка нирки». В матеріалах конференції була висвітлена статистика даних захворювань в Самбірському районі, Львівській області, Україні і світі. В конференції взяли участь студенти групи 4-А м/с, які підготували пошукові роботи про причини, клініку та діагностику, лікування та профілактику сечокамʼяної хвороби: Богуцька У., Волошанська М., Ворик С., Гишка Х., Душна Н., Миськів Д., Олійник М., Ортинська Д., Павлечко Л., Слюсаренкою., Чіпак Г., Шпуганич І.. Важливо відзначити, що дані студенти були учасниками навчальної екскурсії, яка проводилася на базі відділення гемодіалізу та трансплантології нирки Львівської ОКЛ.

Конференція викликала неабиякий інтерес у присутніх, оскільки проблематика, що висувалася на обговорення є актуальною, бо поширення даного захворювання характерне для ураження населення гірських районах Львівщини.

Важливий акцент було зроблено на професійності й своєчасності її виявлення, що сприяє успішності лікування, а отже – одужанню пацієнтів.

Закінчився предметний тиждень тренінгом з надання допомоги при відкритих ушкодженнях, методах зупинки кровотечі, транспортної іммобілізації, реанімаційних заходів, як у мирних, так і у військових умовах.

Студенти оволоділи основними навиками надання допомоги в червоній та жовтій зоні військових дій та в умовах надання допомоги цивільному населенню.

Викладачі циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу висловлюють подяку за матеріальне забезпечення, методичну допомогу в організації й проведенні тренінгу директору коледжу Л.М. Ковальчуку, заступнику директора з навчально-виробничої роботи І.І. Романишин, а також Самбірській підстанції Центру екстреної допомоги та медицини катастроф та викладачам-сумісникам Т.М. Cтруку, О.М. Парійчук.

Роботу тижня дисциплін хірургічного циклу технічно забезпечували О.В. Ковальчук та В.В. Плекан.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

159850
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
520
725
2944
153426
12039
9436
159850

Ваш IP: 54.162.165.158
Время: 2018-06-22 21:46:37