Самбірський медичний коледж

«На Аскольдовій могилі поховали їх…»

НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНА КОФЕРЕНЦІЯ

присвячена 100-ій річниці бою під Крутами

 

29 січня 2018 року виповнюється 100 років бою під станцією Крути між багаточисельною більшовицькою армією та всього лиш кількома сотнями українських юнаків.

Жертовність, самопосвята, любов до рідної землі та боротьба за її волю. Це гасла 1918 і, на жаль, 2018 також. Пульсуючий біль, неприглушений гомін минулого оживає в серцях кожного українця та осідає краплями роси на сумних очах.

31 січня в нашому коледжі викладач всесвітньої історії Оксана Богданівна Лісна разом зі студентами групи 3-Ам/с провели науково-теоретичну конференцію присвячену сотій річниці бою під станцією Крути.

       Активними учасниками конференції були Олена Волошанівська, Марта Столяр, Надія Мураль, Надія Заболотна, Богдана Мельник, Адріана Телятник, Марія Головчак, Юлія Ванівська, Марія Кульчицька, Руслана Бурдзяловська. Вдумливо, з розумінням та неспокоєм студенти виголошували свої доповіді, наводили історичні довідки, маловідомі факти. Зачитані віршовані рядки западали глибоко в серце і тривожили незагоєні загальнонаціональні рани.

Перегляд відеофільмів з хронікою подій та спогадами учасника бою під Крутами А. Гончаренка загорнув присутніх в історичну атмосферу завдяки технічній підтримці Оксани Зварич.

Історія України записана не лише в пам’яті українського народу, а й у свідомості кожного українця. Сьогодні особливо слід шанувати світлу пам'ять героїв, ряди яких щодня поповнюються на Сході нашої держави. Подвиги – не лише їх слава і наша гордість. Це спосіб існування. Люблю до останнього подиху свою землю, свою державу, свою Україну, бо інакше не можу, не вмію, не хочу.

Якщо кілька років до сьогоднішніх подій такі заходи були способом віддати повагу і шану достойним сподвижника історії, то тепер справа кожного, хто називає себе українцем, – розуміти значення і силу людського духу, який сильніший за смерть.

Справді, не здолати тієї нації, в котрій до бою за волю стають діти… Під Крутами стояли на смерть саме такі – юні та незламні.

Ми навіки пам’ятатимемо ранкове небо.

Ми ніколи не забудемо всі наші мрії.

Пам’ятатимемо завше коханий погляд.

І навіки проклинатимемо кляті війни.

Відлітай, душе, неси спокуту.

Відлітай плаєм, пам’ятай Крути.

В. Калініченко.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

254910
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
635
536
1449
250712
10106
8363
254910

Ваш IP: 107.20.10.203
Время: 2019-03-26 23:10:07