СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ «АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ – ЦЕ УКРАЇНА: БУДІВНИЧИЙ, КНЯЗЬ, ЛІДЕР!»

   

   20-21 квітня 2018 року під патронатом Громадської ради «Святий Юр», Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького, Всеукраїнської громадської організації «Союз Українок» відбулося свято української молоді «АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ – ЦЕ УКРАЇНА: БУДІВНИЧИЙ, КНЯЗЬ, ЛІДЕР!». В рамках свята проведено Міжнародну науково-практичну конференцію. Представниками нашого коледжу на цій конференції стали студенти Тетяна Когут (3-Бф), Мар’яна Лалак (3-Бф), Святослав Целень (1-Аф) та викладач вищої кваліфікаційної категорії Галина Столяр, котрі отримали чергову можливість доторкнутись до геніальної спадщини великого митрополита, культурного та громадського діяча, мецената, етнарха на рівні міжнародного форуму.

Серед актуальних проблеми, що піднімалися та обговорювалися на конференції особливо цікавими були: духовно-культурне, національно-патріотичне, фізичне, фінансово-економічне виховання молоді; роль сім'ї в сучасному українському суспільстві, значення сакрального мистецтва поглядом Андрея Шептицького. З доповіддю «Український Мойсей. Державотворчі ідеї в спадщині митрополита Андрея Шептицького» виступила студентка нашого коледжу Тетяна Когут.

Щоразу звертаючись до пророчих послань Митрополита Андрея відкриваються його міркування, котрі вільно можна назвати сьогочасним дороговказом у нашому нелегкому й сповненому випробувань житті: «…моїм обов'язком є провадити своїх вірних до вічного спасіння почерез віру католицьку, у любові до Бога та до Його Церкви, - то значить, християнізувати життя, думки, і теж, навіть, патріотизм моїх вірних».

Більш ніж переконливо звучать нині тези-принципи його християнського буття – «Сповняючи обов'язки любови до ближнього, приставав я з моїми вірними у справедливих їхніх національних аспіраціях, роблячи себе всім для всіх, щоб їх спасти; обороняв я їх також перед несправедливостями. Ніколи не було в мене ненависти до тих, які мене ненавиділи. Не було в мене ніколи злоби супроти тих, які кривдили моїх вірних і мене самого. Я їм все прощав, і прощаю я їм щиросердно. Ніколи не апробував я ненависти чи національного шовінізму. Проповідував я все тільки любов до ближнього, любов до всіх, навіть до ворогів. Євангелія Ісуса Христа була одинокою темою мого проповідування. Одинока ж ціль моєї праці – вічне спасіння моїх вірних».

Заповіт Великого Митрополита – може не принципова позиція кожного, але напевно саме той алгоритм, слідуючи якому в гурті видається можливим досягти національного та державного відродження.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

201839
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
196
561
1020
198203
9713
14226
201839

Ваш IP: 54.162.159.33
Время: 2018-09-25 08:50:00