УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

В нашій alma mater святкуємо одне з професійних свят – Міжнародний день медичної сестри. З такої нагоди завідувач медсестринського відділення Іван Петрович Мартинюк, викладач офтальмології Марія Михайлівна Мартинюк, разом з керівниками груп та студентами підготували та провели Урочисту академію.

Програму заходів було розпочато вітальним словом запрошеного на урочистості настоятеля церкви святого Пантелеймона отця Тараса Рисея. Проблематика зустрічі особливо зачіпає сферу християнської моралі, отож думка отця надто важлива та цінна для практикуючих та майбутніх медиків. Отець Тарас наводячи приклади з життя та читаючи притчі акцентував присутнім на найвищій цінності, якою є людське життя та на основному принципі життя – любові. Зосередив увагу на важливості тих проблем, котрі розглядаються даною академією, бо це проблеми-виклики – виклики християнству, виклики роботі медичного працівника, які потрібно сприймати частіше не розумом, а серцем.

Після благословення молитвою робота розпочалася зі слова викладача офтальмології Марії Михайлівни Мартинюк – модератора зустрічі.

В межах програми було заслухано студентські доповіді з медичних проблем біоетичного напрямку, які сьогодні стають стрижневими й дискусійними: «Право на життя від моменту запліднення» (Тетяна Мотичак, група 3-Ак), «Біоетичні аспекти безплідного шлюбу» (Марта Столяр, група 3-Ам/с), «Біоетична неприпустимість продукування та використання живих людських ембріонів для отримання стовбурових клітин» (Галина Дуч, група 3-Ам/с), «Контрацепція та її альтернатива – природні методи розпізнання днів плідності» (Наталія Проць, група 3-Ак), «Аборт – тільки медична проблема?» (Ірина Рудик, група 3-Ак), «Донорство органів в біоетичному аспекті» (Іванна Дмитрів, група 3-Ак), «Проблема евтаназії в контексті біоетики. Протидія евтаназії – паліативне лікування» (Марія Головчак, група 3-Ак).

Нашій молоді не займати креативності та вигадливості форм прояву свого внутрішнього стану, своєї професійної позиції та особистої думки з певного питання. Студентами 2-го курсу спеціальності «Медсестринство» Марією Левицькою, Марією Оліярник, Зоряною та Христиною Клепач, Вікторією Тонконожко, Назаром Гошовським було виконано анімацію «Твій вибір».

Презентації з тем «Ксенотрансплантація з точки зору біоетики» (Роксана Кушнір, група 4-Бм/с), «Біоетичні аспекти боротьби з алкоголізмом» (Анна Городиська, група 3-Бф), «СНІД – маленький світ великого хаосу» (Ірина Коваль, група 3-Ак та Христина Кам'янчин, група 3-Ам/с), котрі були представлені на академії, є пошуковими, проектними роботами наших студентів, що містять результати проведених ними досліджень (анкетувань, спостережень).

В ході роботи академії було заслухано виступ Ірини Львівни Собчишак, викладача внутрішньої медицини. Прозвучала розлога інформація про волонтерську діяльність студентів нашого коледжу у СРЛ «Хоспіс» (с. Сіде, Самбірського району).

Більш ніж серцем відчувають сьогодні медичні сестри подих війни. На зустрічі було багато розповідей, відеосюжетів, які розповідають про віддану працю, самопожертву та героїзм наших медиків в зоні АТО (Сабіна Галицька – «ангел війни» (розповідь Андріани Росик, студентки групи 2-м/с11 про героїзм молодої дівчини, котра героїчно загинула виконуючи свій обов’язок – надання допомогу пораненому бійцю, демонстрація відеофільму «Медсестри АТО»).

Сьогодні дівчата-медики на Сході країни не лише знаходять в собі сили залишатися мужніми, сильними і водночас чарівними, а й надихаються силою життя, записують пісні нової ери України (відеокліп дуету відомої співачки Анастасії Приходько з воїном АТО, військовим парамедиком Дар’єю Зубенко «Дівчата не хочуть втрачати, тому подають набої». Автор слів пісні «Дівчата» – поетеса, волонтер, громадський діяч Олена Задорожна, автор музики – Дарина Яковенко, якій на момент написання пісні було 14 років.).

Переглянутий відеорепортаж Спецкор на «2+2» про нашу випускницю Марію Ковалик, що не один рік працює в зоні АТО, викликав вир емоцій та величезне почуття гордості за наших героїчних студентів-випускників, котрі гідно несуть ім’я медика та випускника Самбірського медичного коледжу.

Наприкінці зустрічі директор Самбірського медичного коледжу Л.М. Ковальчук висловив щиру подяку організаторам, учасникам та гостям урочистого дійства. Любомир Маркіянович сконцентрував увагу на основних моментах конференції, на концептуальних темах, що розглядалися; зазначив важливу роль плідної наукової співпраці Івана Петровича та Марії Михайлівни Мартинюків з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького, їх багаторічної участі в роботі інституту біоетики. Також директор коледжу відзначив лаконічність виступів молодих дослідників, сконцентрованість на проблемах, їх актуальності, що великою мірою завдячується роботі викладачів-наставників.

Завершилася урочиста академія піснею «Усі ми прагнемо любові» у виконанні Мар’яни Стецьків (2-м/с11). Адже споконвічні моральні цінності, з-поміж яких любов – найперша, сьогодні як ніколи необхідні нам у боротьбі з недугою тіла та зі смутком душі.

 

Як голосить давня мудрість: «Обов’язок медика: інколи вилікувати, частіше – приносити полегшення та завжди – втішати»…

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

184136
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
351
237
1230
180107
6236
14077
184136

Ваш IP: 54.167.243.214
Время: 2018-08-15 00:59:45