ПІД БІЛИМ ХАЛАТОМ – БАРВИСТІ ШАТИ

Як весна вкриває цвітом благодатний наш край, так і в нашому коледжі в розмаїті кольори українського вишиття огорнулись викладачі та студенти.

День вишиванки щороку стає індикатором українства у всьому світі. Код нації, розшитий червоним і чорним, синім та жовтим, весняною райдугою зв’язує нас у всіх куточках земної кулі.

Вишиванка – це любов до рідної землі, батьківського дому, спосіб спілкування, неодмінний атрибут українських традицій. Зародившись у 2006 році, як прояв патріотизму, свято вишиванки швидко стало всеукраїнським, а згодом і всесвітнім.

Другий день декади циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, котрий відбувся у День Вознесіння Господнього, якимось особливим сакральним чином, став днем неймовірно яскравих емоцій і переживань.

О 9 годині у фойє коледжу згуртувались викладачі та студенти. Вступним словом привітала присутніх викладач української мови Ольга Василівна Самсоненко. Після зворушливого прочитання поезії «Україно моя» (автор Надія Красоткіна) студенткою групи 1-Бф Мар’яною Савчак, Ольга Василівна продовжила свою розповідь про значення вишиванки в історії нашого народу та сьогодні – в  час новітніх випробувань. Адже вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу.

Кожен елемент орнаменту має своє призначення та несе власний винятковий смисл. Символізм вишивки – чи геометричної, чи рослинної, чи предметної – сягає у сиву давнину. Це уявлення наших предків про навколишній світ та священне ставлення до нього. Зображення рослин –  культ поклоніння природі. Різноманітні геометричні символи відображали бачення українцями системи світобудови.

Призначення вишитих речей, які ставали часто оберегами у житті того, хто їх носив, а також особисте ставлення вишивальниці під час роботи є показником духовності, характерною ментальною рисою. Вишивка давня та сучасна – це живий зв'язок між поколіннями та епохами. 

Голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Оксана Йосипівна Гриців привітала студентсько-викладацьку родину зі святами, висловила сподівання, що чорні нитки на сучасній українській вишиванці дуже скоро заглушаться  барвами щасливого життя українців.

У привітальному слові до колег та студентів директор коледжу Любомир Маркіянович Ковальчук подякував усім присутнім за підтримку акції, висловив своє захоплення та гордість за прояв такої спільності українства, як в самому коледжі, так і в усьому світі. Любомир Маркіянович відзначив особливу колоритність та красу вишиванок та наголосив на любові до України – і в кольоровому вишитті, і в серці.

 

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

184097
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
312
237
1191
180107
6197
14077
184097

Ваш IP: 54.167.243.214
Время: 2018-08-15 00:58:23