СТУДЕНТСЬКІ ЧИТАННЯ ЛІРИЧНО-ПАТРІОТИЧНОЇ ПОЕЗІЇ

17 травня, у Міжнародний день вишиванки, в святково прибраній лекційній аудиторії коледжу відбулися художні студентські читання поезій.

«Вічна пісня барв і кольорів,

Неповторна музика натхнення!

Шепіт трав і шелест яворів

І дзвінкі турботи сьогодення!»

Так можна схарактеризувати святкове дійство, яке організували викладачі української літератури Л.Я. Куцинда, Л.І. Любінська разом із художнім керівником коледжу П.А. Буряком. Свято сплелось у вінок справжніх почуттів і емоцій.

Ніби хрестиком покладені рядки звучали поезії відомих і маловідомих поетів. Студенти прославляли у віршах Україну-мати, сорочку-вишиванку, національний рушник, рідну матір, звучали вірші про кохання. Українські поезія і пісня завжди були і є джерелом пізнання нашої історії, культури, творчості і, зрештою, ідентичності нашого народу.

З особливим тремтінням у голосі читались авторські вірші студентів: Андрія Зятюка – студента групи 1-Б ф. «Вишиванка», Олександри Васильєвої – студентки групи 2-Б м/с «Молитва», «Молитва для мами», Мар'яни Гулич – студентки групи 1-Б ф. «Про кохання», «Сорочка-оберіг», Іванни Скачко з 1-А фр. «Мама». Особливо чуттєвим і зворушливим був вірш «Історія маленької дівчинки» Марії Семкович з групи 1-Аф, який не залишив байдужим нікого з присутніх.

Андрій Малишко, Володимир Сосюра, Михайло Сингаївський, Ліна Костенко, Дмитро Павличко у своїх поезіях, що стали народними піснями, оспівують і сюжетне вирішення українського рушника («І на тім рушникові оживе все знайоме до болю...»), і значення колориту («Червоне – то любов, а чорне – то журба...»), і відношення нащадків до рукотворних скарбів («Рушники – то моєї матусі роки»), і любовні почуття («Вишиваночка, вишиваночка, я – кохана твоя, не коханочка...»). У різнобарв'я веселкових поезій були вплетені ці пісні в артистичному виконанні студентів: Тетяни Когут – студентки групи 2-Аф., Михайла Яворського – студента групи 1-Бф, Андріана Перейми – студента 1-Б ф, Марти Михаць – студентки групи 1- Афр.

Як чорна нитка у вишитті, звучали вірші про війну, які нагадували всім про складні часи нашого сьогодення. І в кожного в душі співзвуччям лунала молитва за мир і спокій в нашій державі.

На закінчення Любов Ярославівна подякувала учасникам свята та відмітила артистичне виконання поезій Оксаною Левицькою та Іванною Ільчишин – студентками групи 1-Бм/с. Вона закликала всіх студентів в подальшому житті завжди звертатись до джерел народної творчості та не забувати народних традицій.

Голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін О.Й. Гриців, в свою чергу, запросила студентів до активного залучення до наступних заходів Декади циклової комісії, що продовжує свою роботу в коледжі.

Директор медичного коледжу Любомир Маркіянович Ковальчук подякував організаторам і учасникам свята та побажав всім присутнім на заході викладачам та студентам миру, добра, любові один до одного та любові до нашої України.

 

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

184096
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
311
237
1190
180107
6196
14077
184096

Ваш IP: 54.167.243.214
Время: 2018-08-15 00:58:21