СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ДНЮ НАРОДЖЕННЯ ЯСУНАРІ КАВАБАТИ – ЯПОНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ЛАУРЕАТА НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ З ЛІТЕРАТУРИ

21 травня, в рамках проведення Декади циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, викладачем зарубіжної літератури Лідією Мирославівною Кіт та студентами першого курсу спеціальності «Медсестринство» (фельдшер) було проведено ряд заходів. У фойє другого поверху відбулася виставка стінгазет, кросвордів та малюнків, присвячених творам, які вивчають студенти з дисципліни «Зарубіжна література». Внутрішні переживання, пов’язані з художнім сприйманням прочитаних творів, проявилися у кольорових та монохромних образах.

 

Також відбулася конференція присвячена Дню народження Ясунарі Кавабати – японського письменника, офіцера французького ордена мистецтв і літератури (1960), лауреата Нобелівської премії з літератури (1968).

У вступному слові Лідія Мирославівна спрямувала увагу учасників на основних моментах біографії, творчого шляху письменника та визнання його творів на Батьківщині й у світі.

Студенти Ганна Батіг, Віта Ложінська, Любов Рибчак, Наталія Наливайко, Ірина Мінкевич, Ірина Вільчинська, Марія Семкович, Анастасія Кобак, Тетяна Брунарська, Марія Гусяк, Мар’яна Ільницька, Марія Коваль розповідали про складну долю, професійний шлях, політичну та громадську позиції Я. Кавабати, які так чи інакше вплинули на його творчість і, можливо, на причину його трагічної загибелі.

Головною темою конференції, окрім постаті самого Ясунарі Кавабати, став один з найвідоміших його творів – «Тисяча журавлів». Цей твір про безнадійне кохання, яке відкривається перед читачем на тлі розповіді про японську чайну церемонію, її символізм та значення в культурі Японії. Адже японська естетика довела цей стародавній звичай до рівня високого мистецтва.

Учасники конференції, завдяки музичному супроводу та демонстрації відеофільму, запросили присутніх до країни цвітіння сакури. Головними умовами чайної церемонії є гармонія, чемність, чистота і спокій. І для Ясунарі Кавабати важливим було не посвятили в деталі цієї традиції, а вберегти від її вульгаризації сучасністю, адже письменник був переконаний, що той, хто оволодіває цим сакральним мистецтвом – ніби проходить очищення.

Підсумовуючи роботу конференції, Галина Зварич (завідувач навчально-методичного кабінету коледжу) відзначила головну думку конференції – особливе значення та вплив національних традицій на життя людини.

Як писав Тарас Шевченко«і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…». Важливо доторкнутись до культури іншої нації, щоб іще більше любити свою.

 

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

184088
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
303
237
1182
180107
6188
14077
184088

Ваш IP: 54.167.243.214
Время: 2018-08-15 00:58:03