Самбірський медичний коледж

Святкове відзначення 100-річчя утворення Західно-Української Народної Республіки

Прагнення особистої свободи та незалежності рідної землі – одвічні рушії українства. Початок нового століття чи тисячоліття для українців, щоразу, – період випробувань та боротьби… Стає зрозумілим той факт, що самовизначення, усвідомлення власної значущості та повноцінності, як той особливий генокод, не стирається століттями пригноблення. Однак державотворення за величезний період української історії не стало доконаною дією. Воно триває і досі, не дивлячись на проголошення Акту незалежності. Чи можна пов’язати це із незнанням чи перекрученням історичних подій? Швидше за все відповідей буде багато. Але незаперечним залишається недостатнє розуміння змісту і значення доленосних вчинків людей, котрі були є і будуть в України завжди.

Історія України – не текст шкільного підручника. Історія України – життєдайне джерело, з якого черпати потрібно розумно, напувати молодь з сакральним трепетом.

У листопаді 2018 р. виповнюється 100 років від дня проголошення Західно-Української Народної Республіки. ЗУНР називають феноменом національного державотворення і соборності в ретроспективі вітчизняної і світової історії. Чіткість дій, налагоджена державна структура, найвищого ґатунку організованість у всіх сферах життя. Сьогодні саме такий приклад державної міцності може послугувати орієнтиром у нашому непростому виборі.

7 листопада голова циклової комісії соціально-економічних дисциплін Наталія Шевчук запросила студентів, викладачів та дирекцію коледжу до урочистого святкування 100-річчя утворення ЗУНР.

Після вступного слова Наталії Іванівни ансамбль студентів гр.1-Б ф виконав пісню «О, Україно, о люба ненько…». Про активізацію визвольного руху на західноукраїнських землях на початку XX ст. доповідали студенти М. Шурдак (гр. 2 − А м/с) та І. Ільчишин (гр. 2− Б м/с), про листопадовий чин та діячів ЗУНР присутнім нагадав С. Целень студент гр. 2-А ф.. Доленосний факт злуки ЗУНР та УНР розкрила М.Шурдак, студентка гр. 2-А м/с. Історичне значення утворення ЗУНР означила у своїй доповіді І. Ільчишин (гр. 2 – Б м/с). Майбутні медики підготували свої змістовні тематичні доповіді під керівництвом викладача історії України Галини Столяр, котра надала професійну консультаційну допомогу нашим молодим пошуковцям та допомогла їм оформити доповіді максимально смислово наповненими та лаконічними.

Тематичні віршовані рядки прозвучали у виконанні Г. Гуськової, студентки гр. 1-Б ф (поезія «Золоті листки») та С. Бушти (поезія «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали…»).

В атмосферу тих історичних подій занурили рядки знайомих пісень: «Гей, там на горі січ іде…», «Лента за лентою…», «Стрілецький романс» (ансамбль студентів гр.1 – Б ф). По особливому чуттєвим було виконання пісень «Кленова балада» А. Маринін (гр. 1 – Б фр) та «Нас весна не там зустріла» Н. Федишин (гр. 4 – Б м/с).

Із прикінцевим словом виступили Ірина Швед та Анатолій Каднічанський, котрі на особливому емоційному піднесенні наголосили значення прикладу українського державотворення для молоді сьогодення, висловили переконання того, що саме сучасна українська молодь – основа та головний рушій творення НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

292163
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
249
566
815
287098
9928
14819
292163

Ваш IP: 18.215.161.19
Время: 2019-06-17 12:31:43

Phoca - Google AdSense Easy