Самбірський медичний коледж

ПОКАЗОВЕ ЗАНЯТТЯ «ОСНОВИ ЕКОЛОГІЧНОГО ПРАВА»

Катастрофічні наслідки споживацького ставлення людини до природи ми спостерігаємо щодня. Проведення цими днями в Польщі (Катовіце) кліматичного саміту ООН – сигнал лиха для землян. Діяльність світових екослужб, науковців та пересічних громадян із захисту довкілля щороку набуває більших масштабів. Охорона навколишнього природного середовища – одна з головних проблем сучасності, яка розглядається як комплекс міжнародних, державних і громадських заходів із забезпечення фізичних, хімічних і біологічних параметрів функціонування природних систем в необхідних, з точки зору здоров’я людини, межах. Актуальність даної теми важко переоцінити, особливо в контексті українського сьогодення.

3 грудня викладач дисципліни «Основи правознавства», спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Василь Григорович Пагутяк разом із студентами групи 2 А м/с підняли для обговорення в нашому коледжі проблему природокористування та охорони довкілля через призму законодавчого регулювання.

В ході заняття було розглянуто питання правової охорони навколишнього природного середовища, охарактеризовано природно-заповідний фонд України, ґрунтовно проаналізовано земельне, лісове та водне законодавство, відповідальність за порушення екологічного законодавства, окреслено завдання санітарно-епідеміологічного нагляду в даній галузі.

Проведена робота включала виконання самостійних завдань, обговорення тематичних відеофрагментів телевізійних програм, в яких подано факти порушення екологічного законодавства та його катастрофічні наслідки.

З-поміж поданих вище педагогічних технологій Василь Григорович продемонстрував результати проведення доаудиторної роботи студентів, котрі отримали завдання зібрати факти забруднення навколишнього середовища Самбірщини. Наші майбутні медики успішно впорались з дорученням, хоча цей успіх показав невтішні фотофакти – було знайдено доволі багато місць, що засвідчують людську недбалість, байдужість, а подекуди – й реальні злочини проти довкілля.

Підсумки заняття довели якісно високий рівень оволодіння студентами теорією й методологією екологічного права, законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища. Резюмуючи роботу можна з впевненістю сказати про набуття певного рівня мотивації студентства щодо дотримання екозаконодавства.

На нашу думку екологічне виховання – надто важлива справа і не може обмежуватися курсом теоретичного знання. Формування екологічної свідомості, екологічної культури, екологічного мислення повинно започатковуватися в сімейному середовищі, а на державному рівні – формуватися з дитячого садка. Сучасні засоби масової інформації потрібно спрямувати не лише в русло повідомлення жахливих фактів екологічної катастрофи і всілякого рівня загроз, які вона викликає. Необхідно поширювати роз’яснювальну інформацію та реальні успіхи у боротьбі з невиконанням, недотриманням та порушенням законодавства з охорони навколишнього середовища.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

292161
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
247
566
813
287098
9926
14819
292161

Ваш IP: 18.215.161.19
Время: 2019-06-17 12:30:07

Phoca - Google AdSense Easy