Самбірський медичний коледж

КОНФЕРЕНЦІЯ ДО ДНЯ БОРОТЬБИ З РАКОМ

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком.

Щорічно циклова комісія професійних дисциплін хірургічного циклу на чолі з головою ц/к Казимирою Михайлівною Бобак проводять конференцію з цієї актуальної теми, що останніми роками набирає загрозливої ваги.

Метою проведення конференції зі студентами 4 курсу спеціальності «Медсестринство» (сестра медична) було підвищити обізнаність про рак, як про одне з поширених захворювань сучасної цивілізації, його раннє виявлення, діагностику та лікування.

Учасники конференції акцентували на найважливіших аспектах цієї проблеми та боротьби з нею, а саме: ранній діагностиці, що полегшує лікування, зменшує смертність.

У Всесвітній день боротьби з раком ВООЗ публікує програмний документ-пам’ятку про ранню діагностику раку:

  • рання діагностика виявлення пухлин на ранніх стадіях;
  • скринінг, що дозволяє виявити рак перед появою симптомів хвороби.

На конференцію було запрошено лікарів-практиків – Олену Юріївну Струк (лікаря-рентгенолога скринінгового центру) та Богдана Андрійовича Марчука (головного лікаря КНП СМР та СРР Самбірська ЦРЛ). Олена Юріївна зосередила увагу присутніх на значенні проведення УЗД грудної залози, мамографії для раннього виявлення пухлин, а Богдан Андрійович – на статистичних даних, збільшення числа виявлених хворих з різними локалізаціями пухлин.

 

 

Викладач хірургії Василь Васильович Киретів навів приклади клінічного протікання різної локалізації пухлин з занедбаними формами. Зосередився на ранньому виявленні візуальних форм, підкреслив, що рак «помолодів».

З мультимедійними презентаціями та пошуковими роботами виступили наші студенти-медики: Б. Мельник, Х. Камянчин, Т. Присяжнюк, О. Кильник, Ю. Рисич, Н. Яремко, Н. Федишин, Х. Яворська.

Наполеглива робота превентивного інформаційного спрямування – запорука запобігання та своєчасного реагування на цю проблему.

Голова циклової комісії

професійних дисциплін хірургічного циклу

К.М. Бобак

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

279713
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
500
864
3875
272712
12297
10582
279713

Ваш IP: 52.23.234.7
Время: 2019-05-25 02:16:44

Phoca - Google AdSense Easy