Самбірський медичний коледж

Науково – практична конференція «Серцеві глікозиди в практиці фармацевта»

26 березня відбулась науково – практична конференція «Серцеві глікозиди в практиці фармацевта», яку підготували викладачі фармакології Гложик Ю.Ю., Мащакевич І.Я., викладач фармакогнозії Покотило Л.І.

Понад два століття тому вченими того часу було помічено, що деякі рослини, які використовуються в боротьбі з набряками, позитивно впливають на систему кровообігу і серцеву діяльність. Ці властивості були покладені в основу виробництва нових ліків для хворих, серце яких відмовлялося працювати. Так з`явилися серцеві глікозиди, які і в наші дні в розумних межах вірою і правдою служать людству. Зауважимо, що ліки ці непрості, відпускати їх слід обережно і не забувати, що вони являють собою отруту, яка в дуже малих концентраціях лікує, а при передозуванні - може сильно нашкодити.

Серцеві глікозиди займають провідне місце в лікуванні серцевої недостатності.

Серцева недостатність – одна з найактуальніших проблем кардіології.

Вважають, що понад 15 млн людей у світі мають цю патологію, що становить близько 2% населення, а серед осіб старших 75 років – 6-11%.

Частота набутих хвороб  серця  з віком людини зростає. Так, хвороби серця – це найпоширеніша причина смерті людей віком понад сорок років.

Оскільки, серцево – судинні захворювання ведуть до втрати  працездатності  та смерті, вам фармацевтам, слід знати фармакокінетику та фармакодинаміку  кардіотонічних засобів та виходячи з принципів фармацевтичної опіки вміти пояснити відвідувачу, як вони можуть нашкодити організму.

 Метою конференції було узагальнення і систематизація набутих знань про серцеві глікозиди  та особливості  їх відпуску аптечними установами.

Учасники конференції Денека Зоряна, Данів Оксана, Карпа Богдана, Савка Ольга, Хомишак Галина (IIIА фарм.), Ревура Олеся,  Страшкулич Василина (IIIБ фарм.), Давад Маряна, Калапунь Христина, Олексюк Оксана (III фарм.11) виступили з доповідями про будову та фізико-хімічні властивості серцевих глікозидів; фармакокінетику, фармакодинаміку та механізм дії серцевих глікозидів; морфолого-анатомічні ознаки наперстянки пурпурової, наперстянки шерстистої, конвалії травневої , строфанту Комбе, горицвіту весняного та їх  препарати; умови раціонального застосування серцевих  глікозидів; ознаки інтоксикації організму при застосуванні препаратів з групи серцевих глікозидів та допомога.

На конференції доповіді супроводжувалися мультимедійною  презентацією та відеофільмами про будову серця та провідну систему серця.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

392308
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
576
337
2125
386917
14446
22319
392308

Ваш IP: 34.204.168.57
Время: 2019-10-24 02:32:08

Phoca - Google AdSense Easy