Самбірський медичний коледж

Конференція на тему: «Актуальні питання урології, діалізу та трансплантації»

Викладачами циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу проведена конференція на тему: «Актуальні питання урології, діалізу та трансплантації».

Нирки — це парний орган, розташований у поперековій ділянці, виконує важливу функцію — очищує кров у організмі від надлишкової рідини та токсинів. У такий спосіб нирки підтримують оптимальний баланс необхідних речовин у крові, а також продукують гормони. Кожна нирка складається з близько мільйона мікроскопічних фільтруючих елементів — нефронів. Від роботи кожного з них залежить працездатність нирок та якість життя людини.

На конференції було заслухано доповіді студентів 4 курсу спеціальності «Медсестринство» (сестра медична): Рисич Юлії, Федишин Наталії, Яворської Христини, Яремко Наталії та Присяжник Тетяни, які висвітлили важливість функції нирок, гострі та хронічні захворювання з порушенням функції нирок, розвитком ренальної гіпертензії та ниркової недостатності.

Особлива увага була звернена на питання етіології, патогенезу, клініки, діагностики, ускладнень, надання першої медичної допомоги, лікування та профілактики сечокам`яної хвороби. З повідомленням про сучасні методи лікування сечокам`яної хвороби та ускладнень виступили лікарі-викладачі. 

Кіт М.П. проінформувала присутніх, що найпоширеніший метод замісної терапії нирок в Україні є гемодіаліз, який полягає в тому, що кров людини пропускається крізь спеціальний апарат і діалізний фільтр для очищення від токсинів, шкідливих речовин та виведення зайвої рідини. Звернула увагу на статистичні дані: в Україні 490 тисяч людей мають хронічну хворобу нирок, у світі 850 млн людей мають проблеми з нирками, а 1,7 млн щорічно помирає від гострої ниркової недостатності.

На термінальній стадії  ниркової недостатності працює лише 10 % нефронів. Нирці необхідна допомога, а саме ниркова замісна терапія — трансплантація нирки або діаліз. Без замісної терапії людина здатна прожити лише кілька місяців чи навіть тижнів. З цим питанням виступив Бандрівський Л.Б.

Всі повідомлення, виступи, реферати супроводжувалися мультимедійною презентацією.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

346553
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
483
444
6021
334284
21688
24578
346553

Ваш IP: 34.236.190.216
Время: 2019-08-23 09:36:22

Phoca - Google AdSense Easy