Самбірський медичний коледж

Конференція-тренінг «Сучасні підходи до лікування раку грудної залози».

Щорічно 20 жовтня відзначається Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози.  Цей День покликаний привернути увагу громадськості до проблем профілактики, раннього виявлення, діагностики, своєчасного та якісного лікування, а також реабілітації пацієнтів. З цієї нагоди у ВНКЗ ЛОР «Самбірський медичний коледж» проведено конференцію –тренінг в якій взяли участь викладачі циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу і студенти.

За статистикою МОЗ, в Україні щодня 39 жінок чують діагноз рак молочної залози і найжахливіше, що 18 з них помирають.

Викладач хірургії Бобак К.М. у виступі підкреслила, що  за за даними Національного канцер-реєстру, минулого року  діагноз «рак грудної залози» почули 14170 українців,  зокрема, 14057 жінок та 113 чоловіків. Минулого року  померли через рак грудей 5 823 людини (5 774 жінки та 49  чоловіків). Найвищі показники захворюваності на рак грудної  залози спостерігаються серед жінок віком понад 60 років,  хоча випадки захворювання частіше зустрічаються з 30 років.  Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують на III–IV стадії, коли лікування є малоефективне.

У МОЗ підкреслили, що рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок. Оскільки показники захворюваності і смертність на рак грудних залоз зростають в нашій країні, необхідно більше інформувати населення про причини, ранні ознаки, значення раннього виявлення та лікування.

Студентки 4Б м/с Масна Марʼяна доповіла про причини, ранні ознаки, клінічні форми раку грудної залози.

Васильєва Олександра розповіла про сучасні методи діагностики, лікування.

Джебженяк Марʼяна звернула увагу на значення профілактики, проведення самообстеження грудних залоз. З метою запобігання раку грудної залози необхідно дотримуватися здорового способу життя:

► відмовитись від куріння;

► алкоголю;

► регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла;

► вчасно проходити огляд лікаря: мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки, а жінкам старшим 40 років — кожен рік проводити мамографічне обстеження.

► також усім жінкам старшим 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.

 Викладач медсестринства в хірургії Сарахман І.В. звернула увагу на боязнь жінки відвідувати лікаря-мамолога, робити мамографію або УЗД грудних залоз, що часто стає причиною виявлення запущених форм раку грудної залози і, відповідно, неефективного лікування.

Конференція до Дня боротьби з раком молочної залози

 

Викладачі хірургії, медсестринства в хірургії циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу Бобак К.М та Сарахман І.В ознайомили присутніх із особливостями діагностики, лікування і догляду за хворими в різних відділеннях Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

 

Нехай для кожної жінки буде кредо: «Обіцяй собі берегти себе».

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

535776
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
523
488
5827
524476
21029
15527
535776

Ваш IP: 3.231.220.225
Время: 2020-05-30 17:43:49