Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом
- Деталі
- Категорія: Новини і події
Щороку 14 листопада у світі відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цей День покликаний підвищити поінформованість населення про діабет: про зростаючі показники захворюваності в усьому світі та Україні і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби.
На сьогодні у світі зареєстровано 425 млн. людей, які страждають на діабет, а в Україні - 1 млн. 134 тис. людей, з них 181 тис. пацієнтів змушені постійно приймати інсулін.
У КЗ ЛОР «Самбірський фаховий медичний коледж» проведено конференцію–тренінг на тему «Мультидисциплінарні підходи до діагностики, лікування та профілактики ускладнень цукрового діабету» в якій взяли участь викладачі циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу і студенти.
Голова циклової комісії, викладач дисципліни «Медсестринство в хірургії» Бобак К.М. у виступі підкреслила, що близько у 10 тис. дітей діагностовано цукровий діабет І типу. Кількість хворих з цукровим діабетом ІІ типу збільшується, оскільки це захворювання, яке пов’язане зі способом життя.
Цукровий діабет – ендокринне захворювання, що розвивається внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну. Люди з діабетом мають підвищений ризик розвитку ряду серйозних ускладнень, які несуть загрозу життю та призводять до підвищення вартості медичної допомоги, зниження якості життя та збільшення смертності. Постійно високий рівень глюкози в крові викликає генералізоване ушкодження судин, що вражає серце, очі, нирки та нерви і призводить до таких ускладнень, як: діабетична ретинопатія, мікро- та макроангіопатія, полінейропатія, нефропатія, артропатія, офтальмопатія та діабетична стопа.
Синдром діабетичної стопи є одним із найбільш частих та тяжких ускладнень цукрового діабету, майже у 25% пацієнтів, що є ризиком розвитку гангрени. У світі кожну годину виконується приблизно 55 ампутацій нижніх кінцівок з причини діабетичної стопи. За статистичними даними 70% - це хворі із цукровим діабетом ІІ типу.
У своїх виступах студентки групи 4 Б м/с:
Струк Яна доповіла про етіологію і патогенез; на ранні ознаки синдрому діабетичної стопи звернула увагу Лесик Христина.
Озимок Ірина висвітлила сучасні методи діагностики та лікування.
Сітек Діана наголосила на значенні профілактики, Курницька Мар’яна – на важливості дотримання правильного способу життя, як профілактики діабетичної стопи. Лутчак Наталія проінформувала про значення дієтотерапії.
Тому варто пам’ятати, що «цукровий діабет – це не хвороба, це спосіб життя»!