Самбірський фаховий медичний коледж

Комунальний заклад Львівської обласної ради

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Щороку 14 листопада у світі відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цей День покликаний підвищити поінформованість населення про діабет: про зростаючі показники захворюваності в усьому світі та Україні і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби.

На сьогодні у світі зареєстровано 425 млн. людей, які страждають на діабет, а в Україні - 1 млн. 134 тис. людей, з них 181 тис. пацієнтів змушені постійно приймати інсулін.

У КЗ ЛОР «Самбірський фаховий медичний коледж» проведено конференцію–тренінг на тему «Мультидисциплінарні підходи до діагностики, лікування та профілактики ускладнень цукрового діабету» в якій взяли участь викладачі циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу і студенти.

Голова циклової комісії, викладач дисципліни «Медсестринство в хірургії» Бобак К.М. у виступі підкреслила, що близько у 10 тис. дітей діагностовано цукровий діабет І типу. Кількість хворих з цукровим діабетом ІІ типу збільшується, оскільки це захворювання, яке пов’язане зі способом життя.

Цукровий діабет – ендокринне захворювання, що розвивається внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну. Люди з діабетом мають підвищений ризик розвитку ряду серйозних ускладнень, які несуть загрозу життю та призводять до підвищення вартості медичної допомоги, зниження якості життя та збільшення смертності. Постійно високий рівень глюкози в крові викликає генералізоване ушкодження судин, що вражає серце, очі, нирки та нерви і призводить до таких ускладнень, як: діабетична ретинопатія, мікро- та макроангіопатія, полінейропатія, нефропатія, артропатія, офтальмопатія та діабетична стопа.

Синдром діабетичної стопи є одним із найбільш частих та тяжких ускладнень цукрового діабету, майже у 25% пацієнтів, що є ризиком розвитку гангрени. У світі кожну годину виконується приблизно 55 ампутацій нижніх кінцівок з причини діабетичної стопи. За статистичними даними 70% - це хворі із цукровим діабетом ІІ типу.

У своїх виступах студентки групи 4 Б м/с:

Струк Яна доповіла про етіологію і патогенез; на ранні ознаки синдрому діабетичної стопи звернула увагу Лесик Христина.

Озимок Ірина висвітлила сучасні методи діагностики та лікування.

Сітек Діана наголосила на значенні профілактики, Курницька Мар’яна – на важливості дотримання правильного способу життя, як профілактики діабетичної стопи. Лутчак Наталія проінформувала про значення дієтотерапії.

Тому варто пам’ятати, що «цукровий діабет – це не хвороба, це спосіб життя»!

Про коледж

Самбірський фаховий медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

795008
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
439
765
5688
785600
16121
18209
795008

Ваш IP: 18.206.12.76
Время: 2021-04-23 08:32:29