Самбірський фаховий медичний коледж

Комунальний заклад Львівської обласної ради

Фармакогностична практика - логічне продовження теоретичного навчання

Підвищення попиту на фітопрепарати вимагає від майбутніх фахівців фармацевтичної галузі практичних навичок із заготівлі, зберігання, переробки і стандартизації лікарської рослинної сировини. Фармакогностична практика проводиться щороку на початку літа.

Практика з фармакогнозії базується на засвоєнні студентами курсів фармакогнозії, ботаніки, біології, аналітичної хімії, латинської мови і інтегрується з цими дисциплінами, закладає основи вивчення студентами дисципліни “Організація та економіка фармації”, що передбачає зв'язок викладання з цією дисципліною та уміння застосовувати знання з фармакогнозії в процесі подальшого навчання і у професійній діяльності, раціонального природокористування, та створення сировинної бази лікарських рослин за рахунок їх культивування, формує практичні вміння та навички щодо заготівлі стандартної ЛРС.

Фармакогностична практика проводиться на відповідних базах практики: присадибній ділянці практичного корпусу № 2, місцевих природних угіддях, а саме - територія р. Дністер (район с. Задністря), територія колишнього Молодіжного озера м. Самбір), ботанічних садах (Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка м. Львів, Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України м. Київ, Ботанічний сад Ужгородського державного університету), лісових господарствах та лісництвах (ДП "Самбірське лісове господарство"), природних заказниках та заповідниках України тощо.

Метою фармакогностичної практики є: закріплення і поглиблення теоретичних знань з вивчення дикорослих і культивованих лікарських рослин та формування вміння і практичних навичок з питань заготівлі, сушіння і зберігання лікарської рослинної сировини на основі раціонального використання ресурсів лікарських рослин.

Для досягнення цієї мети студентам необхідно вирішити такі завдання:

-   визначити лікарські рослини в різноманітних рослинних угрупованнях і місцезростаннях (ліс, поле, луки, болота та ін.), скласти морфологічний опис важливих лікарських рослин і можливих домішок;

-   визначити запаси лікарської рослинної сировини з застосуванням різних методів визначення урожайності;

-   вміти проводити заготівлю, знати основні способи сушіння сировини різних морфологічних груп.

У перший день практики методичний керівник Прибасна О.О. знайомить студентів групи 2А спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація», спеціалізація/освітньо-професійна програма «Фармація», кваліфікація 3228 фармацевт з метою та завданням практики, зі структурою бази практики, присадибною   ділянкою і принципом розташування на ній лікарських рослин. Кожен студент отримує індивідуальне завдання з гербаризації лікарських рослин та заготівлі рослинної сировини.

Про коледж

Самбірський фаховий медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

829904
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
74
609
74
826184
9165
21760
829904

Ваш IP: 3.236.98.69
Время: 2021-06-20 03:10:53