Самбірський фаховий медичний коледж

Комунальний заклад Львівської обласної ради

Всесвітній день боротьби з діабетом

14 листопада 2021 року – Всесвітній день боротьби з діабетом.

Цей день нагадує, що поширеність «солодкої» хвороби у світі невпинно зростає. Цукровий діабет — третя причина найбільшої кількості смертей в Україні.

Викладачами циклової комісії професійних дисциплін хірургічного циклу Самбірського фахового медичного коледжу - Бобак К.М., Захаровою Л.Ф., Штурмай В.Я., Зубик О.С., Максимовською З.С., Проць О.В. було проведено науково-практичну конференцію, приурочену цьому дню.

Діабет - це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не використовує інсулін, який допомагає перетворювати їжу в енергію. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.

Діабет поділяють на три типи: І (пов'язаний з дефіцитом вироблення інсуліну організмом), ІІ (пов'язаний із неефективним використанням інсуліну організмом, як правило, виникає через надлишкову вагу та гіподинамію) та ІІІ гестаційний (діабет під час вагітності).

Ускладнення характерні для обох типів діабету:

гострі: кетоацидоз, гіпоглікемія, гіперосмотична кома, лактоцидотична кома;

пізні: діабетична ретинопатія – ураження сітківки ока; діабетична ангіопатія - порушення проникності судин, через що вони стають ламкими; діабетична полінейропатія - це втрата чутливості до болю і тепла в кінцівках; діабетична стопа - ускладнення, при якому на стопах з’являються трофічні зміни та виразки.

При хронічних ускладненнях страждають нирки, нервова система, судини та шкіра хворого.

Гестаційний цукровий діабет (ГЦД) – підвищення рівня глюкози плазми крові у період вагітності.

Симптоми: ГЦД часто протікає безсимптомно, тому важливо зробити плановий скринінговий тест, щоб попередити проблему.

Усім вагітним жінкам, згідно з наказом МОЗ України № 417, проводиться стандартний скринінговий глюкозо-толерантний тест. Він виявляє порушення вуглеводного обміну у терміні 24-28 тижнів. Якщо жінка знаходиться в групі ризику розвитку ГЦД, то тест проводять після першого візиту до лікаря.

Методами профілактики цукрового діабету є дотримання збалансованого харчування, щоденне виконання фізичних вправ, звільнення від зайвих кілограмів та регулярне обстеження у лікарів-ендокринологів.

Своєчасна діагностика рятує життя, а діабет – не вирок.

Про коледж

Самбірський фаховий медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

928928
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
70
435
2917
923334
13235
12319
928928

Ваш IP: 107.21.85.250
Время: 2022-01-28 04:25:15