Арт-терапія як метод підтримки ментального здоров’я
До всесвітнього дня ментального здоров’я у Самбірському фаховому медичному коледжі відбулося заняття з арт-терапії у формі майстер-класу по виготовленню ляльки-мотанки та патріотичної символіки. Під час виконання арт-терапевтичних вправ студенти груп 2 м/с11 і 3 м/с11, під керівництвом керівника групи Казан Ірини Володимирівни, а також викладачі і працівники коледжу вчилися підтримувати один одного, виражати свої емоції та покращили своє ментальне здоров’я.
Ментальне здоров’я, що це таке? Термін «mental health» часто перекладають, як «психічне здоров’я» (включає як емоційне, духовне, так і соціальне благополуччя), в якому людина реалізовує свої здібності, компетенцію. Ментальне здоров’я передбачає зв’язок поколінь та реалізацію інтелектуального та емоційного потенціалу.
Донедавна під «психічним здоров’ям» вбачали різного роду відхилення психіки, а зараз –– це питання людини і світу, наскільки людина може відчувати мир у собі і безпеку зовні.
Отже, психічне здоров’я –– це не лише відсутність психічних розладів, це повноцінне функціонування всіх психічних процесів (як когнітивних так і емоційно-вольових). Це створення оточення, що підтримує наше ментальне здоров’я. Так зване, екологічне оточення, що передбачає не лише збереження природи зовнішньої, але і нашого внутрішнього світу.
Саме ментальне здоров’я українців і є основним викликом. Тому ми мусимо пам’ятати, попри все життя продовжується, як нам не боляче, як не рветься душа на шматки, ми не маємо права здаватися допоки живі. Попереду нові почуття, нові сподівання, люди…, ціле життя.
Головне в житті знайти «себе», «своїх», «своє». Будьте там, де вам раді. Живіть для тих, хто вас любить, пам’ятайте ви безцінні і не забувайте за все дякувати Богові. Життя вимірюється роками, а цінується моментами, сподіваюся, що прекрасних пам’ятних моментів у вас буде безліч.