Медсестринське відділення
Підготовку медичних сестер започатковано в 1956 році.
Медсестринське відділення створене в 1968 році. Першим завідувачем була Лисейко Юлія Дмитрівна. З 1984 року відділення очолював Мартинюк Іван Петрович,викладач акушерства і гінекології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист, відмінник освіти України.
За роки свого існування освіту на відділенні отримали тисячі спеціалістів, які працюють в закладах охорони здоров’я України, світу.
В останні десятиріччя змінилися підходи до підготовки медичних сестер. Сьогодні професія медичної сестри розглядається не лише як виконавця вказівок лікаря, але як самостійного фахівця в прийнятті рішень з питань медсестринського догляду, опіки, задоволення фізіологічних, психологічних, соціальних потреб пацієнта на основі медсестринського процесу. Саме це є пріоритетним у підготовці майбутніх медсестер в навчальному закладі, формуванні навчально-методичного забезпечення занять, написанні навчальних посібників. Викладачі спеціальності «Сестринська справа» мають тісний контакт з Асоціацією медичних сестер Львівщини, що допомагає вивчати проблеми реорганізації медсестринства в практичній охороні здоров’я.
Завжди цікавими і різноманітними на відділенні є тижні циклової комісії професійних дисциплін циклу сестринська справа, які традиційно проводяться до Міжнародного дня медичної сестри. Студенти не тільки показують результати пошукової роботи з історії медсестринства, сучасних досягнень в галузі, але й застосовують свої практичні вміння під час акцій за здоровий спосіб життя.
Традиційним є щорічний конкурс професійної майстерності серед студентів спеціальності «Сестринська справа» «Кращий за фахом».
Студенти відділення неодноразово брали участь у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності « Ескулап» та обласних конкурсах та олімпіадах.
На відділенні працюють досвідчені керівники академічних груп. Виховні заходи цікаві та різноманітні: вечори, екскурсії, КВК, круглі столи, конференції, зустрічі з практичними медсестрами тощо. Керівники груп дбають про згуртування студентських колективів, самовираження кожного студента.
Випускники спеціальності сестринська справа щорічно поповнюють лави великої ланки сестер милосердя, тому в коледжі намагаються якнайкраще підготувати кожного до такої відповідальності.
ОПП "Сестринська справа"
Освітньо-професійний ступінь: Фаховий молодший бакалавр
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Форми здобуття освіти: Інституційна – очна
Освітня кваліфікація: Фаховий молодший бакалавр
Кваліфікація в дипломі:
Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр
Спеціальність 223 Медсестринство
Спеціалізація: Сестринська справа
Освітньо-професійна програма: Сестринська справа
Опис предметної області:
Об’єктом вивчення та діяльності є оцінка стану пацієнтів; визначення потреб пацієнтів; здійснення загального та спеціального догляду й супроводу пацієнтів; надання долікарської допомоги при гострих захворюваннях і нещасних випадках; оволодіння методами обстеження та основними лікувально-діагностичними маніпуляціями; участь у профілактиці захворювань, лікувально- діагностичному процесі та освіті пацієнтів з дотриманням етико-деонтологічних принципів.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних до виконання всіх видів діяльності та втручань, передбачених кваліфікаційними характеристиками фахівців галузі знань «Охорона здоров’я», спеціальності «Медсестринство».
Теоретичний зміст предметної області: знання з питань охорони здоров’я населення, профілактики, діагностики та лікування захворювань, опіки та супроводу пацієнтів на індивідуальному, родинному та популяційному рівнях для здійснення професійної діяльності фахівців спеціальності «Медсестринство».
Методи, методики та технології: анамнестичні, клінічні, лабораторні, інструментальні методи провадження діагностичного процесу, визначення провідних симптомів та синдромів, організація
догляду за пацієнтами; технології діагностики, лікування та профілактики.
Інструменти та обладнання: маніпуляційна техніка; діагностичні, лікувальні та інші пристрої, предмети та прилади для проведення фахової діяльності.
Академічні права випускників:
Продовження навчання для здобуття вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) рівень вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти (222 Медицина).
Набуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих та у системі післядипломної освіти.
Працевлаштування випускників
Після підготовки за даною освітньою програмою фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу і може працювати, як:
- Сестра медична / брат медичний
- Сестра медична дитячої поліклініки / брат медичний
- Сестра медична дитячого стаціонару / брат медичний
- Сестра медична загальної практики – сімейної медицини / брат медичний
- Сестра медична з косметичних процедур / брат медичний
- Сестра медична патронажна (брат медичний патронажний)
- Сестра медична (брат медичний) поліклініки
- Сестра медична стаціонару / брат медичний
- Сестра медична-анестезист (брат медичний-анестезист)
- Сестра медична зі стоматології / брат медичний
- Сестра медична (брат медичний) милосердя
- Сестра медична (крім спеціалізованих відділень)