1 грудня -Всесвітній день боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ- позитивними людьми
У травні 1988 року ВООЗ прийняла резолюцію, в якій 1-ше грудня було офіційно оголошено Всесвітнім Днем боротьби зі СНІДом.
Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. Проблема епідемії ВІЛ-СНІДу продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі і займає 1 місце в Європі та 6 місце у світі за рівнем поширення епідемії ВІЛ/СНІД.
Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними кровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли статевий акт незахищений та досить травматичний.
Студенти Самбірського фахового медичного коледжу групи 3-Б м/с разом з керівником групи Іриною СОБЧИШАК виготовили плакат та червоні стрічки – символ боротьби зі СНІДом, підготували буклети з інформацією про вірус імунодефіциту людини, симптоми СНІДу, шляхи зараження та що робити, щоб уникнути інфікування ВІЛ-інфекцією, а також підготували інформативний відеоролик про ВІЛ/СНІД.
Напередодні було проведено анкетування серед студентів 3-4-х курсів ОПП «Сестринська справа» про обізнаність ВІЛ-інфекції. Результати анкетування показали, що студенти добре володіють інформацією про шляхи передачі СНІДу та як вберегтися від хвороби.
Слід пам’ятати, що людина, інфікована ВІЛ, може звернутись у психологічні центри допомоги ВІЛ-інфікованим людям, телефони довіри, анонімні клініки. Добровільне тестування на ВІЛ можна пройти в лікарні, на території обслуговування якої Ви мешкаєте, в кабінеті «Довіра», у сімейного лікаря чи у любого медичного фахівця при зверненні за медичною допомогою.