21 жовтня - Всесвітній день профілактики йододефіцитних захворювань
21 жовтня – Всесвітній день профілактики йододефіцитних захворювань.
Йод — це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює наш метаболізм.
Йод – необхідний елемент для нормального росту й розвитку тварин і людини. В організмі людини даний мікроелемент присутній у невеликій кількості – 15-20мг
В Україні серед усіх ендокринних порушень на недуги ЩЗ припадає понад 40%. Загальнонаціональне дослідження показало, що проблема йододефіциту актуальна для всіх без винятку регіонів нашої країни – більшість українців споживає лише 40–80 мкг йоду на добу. За даними ВООЗ/ЮНІСЕФ лише 18% наших співвітчизників використовують йодовану сіль. Це найнижчий показник у Європі.
Україна є однією з небагатьох країн світу, які не мають закону про обов’язкове йодування солі. Як свідчить досвід більше 140 країн світу де така норма прописана в законодавстві, універсальне йодування харчової солі (USI) є найефективнішим і найдешевшим способом подолання йододефіциту.
За даними Глобальної йодної мережі (IGN) 129 із 197 країн світу вже ухвалили законодавчі зміни для йодування принаймні харчової солі або солі для харчової промисловості. Центр Громадського здоров’я МОЗ України ініціює громадське обговорення з метою впровадження законодавчих змін щодо обов’язкового універсального йодування солі.
Студенти спеціальності 223 Медсестринство групи 1-А мс, а саме: Ірина БОДНАР, Марта ВОЛЯНСЬКА, Діана ТАРГІНСЬКА, Ілона КАЗЕЧКО, Христина ШЕПЕГА та групи 2-А ф Ольга ВАСИЛЕЧКО, Соломія КОВАЛЬ, Анастасія КАЧМАР, Лілія КУЧ, Денис ПАРТЕМ, Святослав ТРОЯН під керівництвом викладачок дисципліни “Біологія і екологія” Ольги СОЗАНСЬКОЇ та Галини СКРОБАЛО та створили інформаційний відеоролик, присвячений проблемі йододефіциту.
Регулярне вживання продуктів та препаратів, які містять йод в необхідній кількості, є найкращим засобом профілактики йод дефіцитних захворювань.