До дня боротьби зі СНІДом та до Дня толерантності з ВІЛ-позитивними людьми
🗓️1 грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДом та день толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.
📌Студенти медсестринського відділення групи 4-А мс під керівництвом викладачів коледжу Ірини ПРОКОПЧУК та Марії КІТ, підготували змістовний інформаційний відеоролик, присвячений цій події!
♦️Вперше цей день відзначався у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, головною метою якого було звернути увагу суспільства на цю проблему.
⭕️Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними кровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний.
🔺Згідно закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» держава гарантує соціальний захист ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД, членів їхніх сімей і медичних працівників, зайнятих у сфері боротьби із захворюванням на СНІД, а також надання ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД усіх видів медичної допомоги та доступність, якість, ефективність медичного огляду з метою виявлення ВІЛ-інфекції, в тому числі анонімного, в порядку, що передбачений нормативно-правовими актами.
🔻Метою функціонування кабінету «Довіра» є спеціалізована медична допомога людям, які живуть з ВІЛ, і тестування з метою виявлення ВІЛ-інфекції. Тестування та лікування хворих з діагнозом ВІЛ є безкоштовним та забезпечується державою.
💢Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається антиретровірусна терапія і надається необхідне лікування пацієнту, то люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям – народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо.
❗️Зроби свій вибір-збережи життя!
⏩️Пропонуємо до перегляду відеоролик на нашій сторінці Facebook, присвячений цій події⬇️