Medical College

Самбірський фаховий
медичний коледж

Комунальний заклад Львівської обласної ради

logo
Самбірський фаховий
медичний коледж

Історія

Самбірський фаховий медичний коледж – один з провідних навчальних медичних закладів Львівщини. 

Заснований як Самбірська фельдшерська школа в 1953 році внаслідок реорганізації Одеського технікуму медичних ентомологів.

На той час у фельдшерській школі навчалися дві групи фельдшерів, в кожній по 37 учнів, і було 10 штатних викладачів. Обладнання для кабінетів перевезли з Одеського технікуму ентомологів.

З метою удосконалення середньої медичної освіти у липні 1954 року середню медичну школу реорганізовано в Самбірське медичне училище.

1968 року розпочато добудову училища: збільшено площу та додано третій і четвертий поверхи, обладнано спортивне містечко для проведення занять з фізичного виховання. У грудні 1972 року чотириповерхове приміщення училища здано в експлуатацію.

У 1982 році побудовано практичний корпус училища на території Самбірської ЦРЛ.

Зміцнювалась не тільки матеріально-технічна база, відкривались і нові спеціальності. Зокрема, в 1956 році започатковано підготовку медичних сестер, а в 1965 році – акушерок.

У 2001 році відкрито нову спеціальність «Фармація», а в 2007 році введено в експлуатацію практичний корпус №2 «Фармація».

У 2003 році Самбірське медичне училище нагороджене Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.

В 2008 році медичне училище реорганізоване у вищий навчальний комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський медичний коледж».

В травні 2020 року рішенням Львівської обласної ради змінено повне найменування навчального закладу на комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський фаховий медичний коледж».

Протягом 70 років коледж розвивався, зміцнювалась навчально-матеріальна база, укладались традиції якісної підготовки майбутніх фельдшерів, акушерок, медичних сестер, фармацевтів, утверджувалася добра репутація навчального закладу. 

Історію коледжу і фаху медичної освіти формували вимогливі педагоги, здібні організатори, наставники молоді, які виховали не одне покоління молодих спеціалістів-медиків, передали їм свої знання, милосердя, доброту, прищепили любов до майбутньої професії.

Першим виконуючим обов’язки директора фельдшерської школи з 01 серпня 1953 р. по 28 вересня 1953 р. був Гришин Олександр Олександрович. Йому було доручено  підібрати до 05 вересня 1953 р. приміщення для занять і укласти договір, створити приймальну комісію та здійснити набір студентів в кількості 60 чоловік.

 

Наступним директором фельдшерської школи було призначено лікаря Грицину Івана Тихоновича.

З 1954 по 1962 роки керівництво училищем здійснював Григорій Братчук. За час його роботи зміцнилася навчальна база, було укомплектовано штат досвідченими педагогами-лікарями.

За роки керівництва директора Анатолія Шершньова (1962-1967) було введено нову спеціальність – акушерська справа.

З 1967 по 1984 роки роботою училища керував Роман Радевич. Значно розширена навчально-матеріальна база і добудовано три поверхи теоретичного корпусу, побудовано практичний корпус і спортивний майданчик училища. Стабілізовано кадровий склад працівників училища.

В 1984-1992 роки проводилась інтенсивна підготовка середнього медичного персоналу, директор училища – Ярослав Бурий.

З 1992 року Самбірський медичний коледж очолює доктор філософії в галузі соціології, Заслужений лікар України Ковальчук Любомир Маркіянович

За роки його керівництва значно поповнена навчально-матеріальна база. Переоформлено інтер’єр та фасад коледжу, всі навчальні кабінети та лабораторії. З 2001 року відкрита нова спеціальність «Фармація», а з 2007 року фармацевтичний корпус. З ініціативи Любомира Маркіяновича відкрито музей історії коледжу.

На території коледжу знаходиться пам’ятний знак жертвам, замордованим в НКВД, яке знаходилось тут в післявоєнні роки. Останки 71 жертви перепоховано на міському кладовищі в 1992 році.

Памятник_добрий

В листопаді 2018 року перед будівлею головного корпусу встановлено фігуру Божої Матері, яка молиться.

image 24

В квітні 2023 року на фасаді коледжу встановлено меморіальну дошку випускнику коледжу Володимиру Коваліву, який загинув у російсько-українській війні.

photo_2023-06-24_23-17-55