Medical College

Самбірський фаховий
медичний коледж

Комунальний заклад Львівської обласної ради

logo
Самбірський фаховий
медичний коледж

Відділення "Фармація"

У 2001 році в Самбірському медичному училищі ліцензовано підготовку студентів за спеціальністю «Фармація» та розпочато реконструкцію, орендованого училищем, приміщення під типовий корпус для забезпечення підготовки спеціалістів за спеціальністю «Фармація».

16 лютого 2007 року, поміж столітніх аптек, Самбірське медичне училище отримало свій довгоочікуваний подарунок – практичний корпус №2, у якому навчатимуться студенти за спеціальністю «Фармація». Тепер старожили самбірської фармації можуть дихати з полегшенням, адже кваліфіковані працівники фармацевтичної галузі будуть вихідцями з їхніх стін.

 

Протягом останніх десяти років фармацевтична галузь України переживала непрості часи. Але сьогодні цей сектор отримує все більше позитивних відгуків. Фармацію вважають гордістю України через те, що це одна із не багатьох галузей, яка наблизилась до міжнародних стандартів. На сьогоднішній день із 122 закладів фахової передвищої освіти здійснюють підготовку фармацевтів 7 медичних училищ та 19 медичних коледжів, в тому числі й Самбірський.

Навчально-практичний корпус №2 «Фармація» налічує 11 навчальних лабораторій із сучасним обладнанням, два лекційні зали, лабораторія інформаційних технологій у фармації. Одночасно в цьому навчальному корпусі можуть навчатись 100 студентів.

Ольга КОСТЬ завідувач відділення "Фармація"

У приміщенні знаходиться бібліотечний книжковий фонд спеціальності, який налічує -596 підручників.

Пріоритетами стали: розширення та покращення сучасним устаткуванням навчальної бази, всебічна комп’ютеризація навчального корпусу, удосконалення методів і форм навчальної та позааудиторної самостійної роботи, запровадження науково-пошукової діяльності творчої молоді, розкриття талантів та обдарованості, виховання у них любові до рідної землі.

Підготовка фахівців за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» значно відрізняться від підготовки спеціалістів різних напрямків, що готує даний заклад.

Навчально-вихований процес професійних дисциплін фармацевтичного циклу забезпечують 18 штатних викладачів професійних дисциплін. Серед них: 6 викладачів – методистів, 11 викладачі вищої кваліфікаційної категорії,  один викладач нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти», один викладач має наукову ступінь – доктор філософії в галузі економіки, професор по кафедрі міжнародної економіки. Викладачі коледжу активно впроваджують в процес інноваційні технології навчання, вдосконалюють особисті методики викладання.

Однією з ланок засвоєння студентами навчального матеріалу, основою їхньої професійної освіти є практична підготовка. Прийоми і методи практичного навчання, які використовують викладачі для формування практичних умінь та навичок різні, вони базуються на вимогах до підготовки фармацевтів. Майбутні асистенти фармацевтів освоюють фахові знання та формують практичні навички на базі навчальних кабінетів теоретичного та лабораторій практичного корпусу, в аптечних установах міста Самбора та Львівської області, проходячи переддипломну практику, а також фармакогностичну практику на базах ботанічного саду Львівського національного університету ім.І.Франка, Рудківського лісництва та фітогосподарств регіону.

Тісно співпрацюють студенти і колектив коледжу з аптеками на теренах Самбірщини. А одним із сучасних напрямів роботи педагогічного колективу є науково-дослідницька та пошукова робота, де педагог або викладач-фармацевт виступає як вчений, новатор, творець науки. За двадцять два роки існування спеціальності 226 Фармація, промислова фармація відбулось двадцять випусків студентів денної форми навчання на основі базової середньої освіти, шістнадцять випусків на базі повної загальної середньої освіти денної форми навчання та сім випусків вечірньої форми навчання. На сьогоднішній день для практичної фармації підготовлено та випущено 1431 дипломований фармацевт та навчаються 192 студенти за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація.

Студенти – майбутні асистенти фармацевта щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Кращий асистент фармацевта» за участю студентів закладів фахової передвищої освіти України.

Самбірський фаховий медичний коледж постійно співпрацює з фармацевтичними відділеннями Рівненського, Житомирського та Харківського медичних коледжів й іншими навчальними медичними закладами Львівської області, також України загалом.

Викладацький склад коледжу переконаний, що без різнобічного творчого підходу до організації навчально-виховного процесу, за спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, неможливе майбутнє фармацевтичної освіти.

 

Освітньо-професійна програма "Фармація"

Освітньо-професійний ступінь:  Фаховий молодший бакалавр

Галузь знань:  22 Охорона здоров’я

Спеціальність:  226 Фармація, промислова фармація

Форми здобуття освіти:  Інституційна – очна

Освітня кваліфікація:
Фаховий молодший бакалавр фармації, промислової фармації

Професійна кваліфікація:  Асистент фармацевта

Кваліфікація в дипломі:

Освітньо-професійний ступінь – фаховий молодший бакалавр

Спеціальність – 226 Фармація, промислова фармація

Спеціалізація: Фармація

Освітньо-професійна програма: Фармація

Опис предметної області:
Об’єкт вивчення та/або діяльності: сфера обігу лікарських засобів та товарів аптечного асортименту; виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки та у процесі промислового виробництва; медична та фармацевтична інформація.
Цілі навчання: підготовка до професійної діяльності з надання фармацевтичної допомоги та послуг, проведення консультативної, інформаційної, санітарно-просвітницької роботи, виконання спеціалізованих завдань у сфері промислового виробництва фармацевтичних препаратів та аналітичного контролю якості лікарських засобів. 

Теоретичний зміст предметної області: консультативно-комунікативні, організаційні, технологічні, контрольно-аналітичні знання, поняття, концепції у сфері фармацевтичної діяльності.

Методи, методики та технології: органолептичні, фізико-хімічні, фармако- технологічні, фармакологічні, лабораторні, розрахункові, інформаційні та комунікаційні технології, інструментальні методи аналізу.

Інструменти та обладнання: сучасні, безпечні, широко вживані у практичній діяльності пристрої, прилади, обладнання, апаратура, що використовується для виконання фізичних, хімічних, лабораторних досліджень та технологічних процесів.

Академічні права випускників:
Продовження здобуття освіти за початковим (короткий цикл) рівнем, першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти або другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій у системі освіти дорослих, у тому числі післядипломної освіти.

Працевлаштування випускників:
Фахівець підготовлений за професійною кваліфікацією «Асистент фармацевта» працює в:

  • аптечних закладах;
  • оптових фармацевтичних підприємствах;
  • лабораторіях з контролю якості лікарських засобів закладах охорони здоров’я

Галерея